ПЛАН ЗА ЕДУКАЦИЈА

Бирото за јавни набавки спроведува едукација за договорни органи врз основа на Програма за едукација и следните наставни програми:

-Наставна програма за обука на лица за јавни набавки – (обука за сертификација);

-Наставна програма за обука на лица за јавни набавки за продолжување на важноста на потврдата за лице за јавни набавки – (обука за ресертификација).

апр.мај 2022 г.јун.
пон.вт.сре.чет.пет.саб.нед.
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30311234
Легенда:
Обука за сертификација
Испит за сертификација
Поправен испит за сертификација


Обука за ресертификација
Испит за ресертификација
Поправен испит за ресертификација